Máte zájem o naše výrobky za VELKOBCHODNÍ CENY  pro svůj obchod nebo firmu ? Kontaktujte nás telefonem 777 556 427 nebo emailem : info@mandarinpet.cz  

Firma Molenkoning

PŘÍBĚH OTCE A JEHO DVOU SYNŮ

Jos de Swart byl srdcem i duší milovník koní. Svého prvního koně si koupil v 18 letech ne proto, aby udržoval rodinnou tradici, ale protože koně miloval. Okamžitě věděl, co se mu líbí: holandský tažný kůň.

Roky tréninku a práce s koňmi vytvořily pěkně zaplněnou skříň na trofeje. Synové Ton a Nicky de Swart se pravidelně účastnili soutěží a byli vtaženi do nadšení jejich otce Jose. Domů odjeli s regionálními a dokonce i národními cenami.

Poté, co Ton ve věku 17 let dokončil školu, okamžitě věděl, co chce: vlastní obchodní společnost. Jos, v té době svářeč, prodal pár koní a společně rozjeli první byznys . Koupili si pilu, vrtačku a svářečku a s těmi byli připraveni udělat stáje pro lidi, jako jsou oni: pro lidi nadšené pro koně.

Ton-Jos-Nicky-915x1024

První roky byly těžké. Ton se zaměřil na prodej stájí a produkci vedl Jos. Byla to malá společnost, což ztěžovalo zdokonalení mnoha dalších různých stájí. Tenkrát mezi všemi projekty stájí občas vyrobili kolotoče pro koně, ale v žádném případě to nebyl jejich stěžejní  produkt. Ceny byly vysoké a kolotoč pro koně  byl pro průměrného majitele koně příliš drahý. Jedinými zákazníky, kteří si tehdy nechali nainstalovat  kolotoč, byly velké jízdárny nebo profesionální stáje.

Přibližně v té době syn Nicky dokončil studium a připojil se ke svému bratru a otci. Společně vytvořili nový design kolotoče. Dlouhou dobu chtěl Jos vyrábět kolotoče pro koně  jako jiná zařízení, připravená pro plug-and-play. Model byl přepracován tak, aby byl modulární a jednoduchý. Pokud by vyráběli více sériově, kolotoče by se také zlevnili a zpřístupnili širšímu publiku, pro majitele koní, jako jsou oni sami.

Vyrobili první prototypy a kolotoč pro koně dostal první  tvar. Byli připraveni na další krok, jméno. O víkendu se rodina zamyslela. Bylo navrženo několik jmen. Ale hledali nápadné jméno, takové, které se udrží. Nakonec z toho byl Molenkoning – ( Král kolotočů) možná trochu odvážný, ale měli z něj  dobrý pocit. Tentýž víkend Nicky vytvořil webovou stránku a Ton dal inzerát do novin o koních. V následujícím týdnu prodali hned tři kolotoče . Pak věděli, že narazili na zlato! Nikdy ani nedoufali v to,  co se stalo potom.

V následujících letech se společnost Molenkoning stala světovým lídrem na trhu v oblasti kolotočů, ohrad, staveb a zastřešení pro koňská zařízení. Dodnes je posláním Molenkoningu vyrábět vysoce kvalitní kolotoče pro koně  za konkurenceschopnou cenu. Kolotoče Molenkoning jsou dokonalé a bezkonkurenční jako DIY sada – ( Do it yourself - udělej si  sám) .